Právní služby

svým klientům poskytuji zejména v níže uvedených právních oblastech.

Mou hlavní specializací je pomoc obětem trestných činů, odškodnění obětí dopravních nehod a dále zastupování v pracovněprávních sporech, kde se zaměřuji se na vymáhání nároků z pracovních úrazů a nemocí z povolání.
Jsem zapsán v rejstříku poskytovatelů pomoci obětem trestných činů vedeným Ministerstvem spravedlnosti ČR.

Další právní služby

Kromě poskytování právních porad dále sepisuji smlouvy, žaloby, návrhy, žádosti, odvolání či výzvy protistranám. Zastupuji klienty v soudních, správních, rozhodčích a jiných řízeních, vypracovávám právní rozbory a posudky.

Právní služby ceník

ceny služeb se odvíjí od předmětu právního sporu (zejména jeho hodnoty a složitosti). Odměna je sjednávána jako hodinová (závisející na časové náročnosti právní služby) nebo jako úkonová (stanovená za právní úkon bez ohledu na jeho časovou náročnost). Výše sjednané odměny je zpravidla nižší než výše odměny advokáta stanovená vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 177/1996 Sb. (advokátní tarif). V případě, že ke sjednání odměny nedojde, stanoví se podle advokátního tarifu.

Advokát je plátcem DPH, o kterou je cena služeb navýšena.

Klient má v souladu se zákonem č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele v případě sporu s advokátem právo předložit spor k mimosoudnímu řešení k České advokátní komoře (www.cak.cz).

Hlavní místa působení:

Okres Ostrava:

- Moravská Ostrava, Slezská Ostrava, Poruba, Martinov, Zábřeh, Dubina, Výškovice, Hrabová, Hrabůvka, Vratimov, Šenov a další.

Okres Nový Jičín:

- Nový Jičín, Šenov, Kopřivnice, Štramberk, Příbor, Studénka, Frenštát pod Radhoštěm, Bílovec, Odry, Mořkov, Klimkovice, Petřvald a další.

Okres Frýdek-Místek:

- Frýdek-Místek, Brušperk, Frýdlant nad Ostravicí, Baška, Dobrá a další.

Okres Opava:

- Opava, Horní Benešov, Dolní Benešov, Kravaře, Hlučín a další.

Okres Karviná

- Havířov, Karviná, Bohumín, Český Těšín, Orlová, Petřvald, Rychvald a další.

Okres Vsetín:

- Valašské Meziříčí, Vsetín, Rožnov pod Radhoštěm a další.